Zawartość

Konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2018-11-21
Położenie: 
  • Łódź
    Polska
słowa kluczowe: 

Piąta edycja konferencji „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” odbędzie się 21 listopada 2018 r. w Łodzi przy ul. ks. bp. Tymienieckiego 22/24. Wydarzenie organizuje Uniwersytet Medyczny w Łodzi wspólnie z Fundacją Łódź Akademicka.

Głównym tematem konferencji będą nowe technologie, które są niezbędnym wsparciem osób z niepełnosprawnościami. Adresatami nowych rozwiązań cyfrowych są jednak nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale też ich rodziny, opiekunowie, osoby starsze, pracodawcy, przedstawiciele szkolnictwa. Podjęte tematy mają przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu oraz w ciekawy sposób przekazać wiedzę o nowych technologiach dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Celem konferencji jest również umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz zwiększenie ich szansy na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do osób z niepełnosprawnościami, pełnomocników uczelni wyższych ds. osób niepełnosprawnych, pracodawców, studentów oraz szerokiego grona zainteresowanego przedstawioną tematyką.