Zawartość

#NieDamySię WzywamyPosiłki dla personelu medycznego #RPO przedstawia

Data: 
2020-03-05

Także w  zasie tych smutnych świąt rozkwita jednak alternatywny świat: zainteresowania drugim człowiekiem i jego losem, dobra, serdeczności i sprawczości. Nie przegapmy tego. Nie zapomnijmy podziękować. RPO już dziękuje

Organizator:

grupa użytkowników Facebooka

Dla kogo?

dla personelu medycznego

Działania

#WzywamyPosiłki powstała z inicjatywy grupy użytkowników Facebooka chcących pomóc pracownikom medycznym, którzy w obliczu rozwoju pandemii często nie opuszczają szpitali i laboratoriów diagnostycznych przez kilkanaście godzin.

Akcja rozpoczęła się w piątek 13 marca od zamieszczonego na Facebooku posta na prywatnym profilu z apelem o zorganizowanie wsparcia dla personelu szpitalnego. I to wystarczyło aby wydarzenia nabrały zawrotnego tempa. Obecnie w akcji pro bono udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej.

Organizatorzy akcji sprawdzają zapotrzebowanie na żywność i napoje dla pracowników medycznych i administracyjnych placówek szpitalnych, stacji pogotowia i laboratoriów. Następnie z pomocą ogólnopolskich i lokalnych sieci gastronomicznych, które zadeklarowały udział w akcji, wysyłają posiłki, zachowując przy tym wszystkie środki ostrożności. Dostarczono już 73 428 posiłki personelowi medycznemu w całej Polsce.

Autor informacji: 
Dyrektor Centrum Projektów Społecznych

Galeria

  • Grafika z sercem wpisanym w kontur Polski i maseczka sanitarna

    Wielkoduszna Polska szpitalom