Zawartość

II edycja Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich

Data: 
Od 2016-12-12 do 2017-05-11
słowa kluczowe: 

W grudniu rozpoczynają się eliminacje szkolne II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, która została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Udział w Olimpiadzie ma zwiększać zainteresowanie uczniów sprawami publicznymi, kształtować w nich umiejętność włączania się w debaty publiczne w sposób uwzględniający opinie odmienne niż własne, z poszanowaniem zdania innych. Celem konkursu jest też przygotowanie młodych osób do samodzielnego i niezależnego myślenia o wydarzeniach i procesach zachodzących na szczeblu lokalnym, krajowym, europejskim i globalnym. W maju 2017 r. odbędą się eliminacje centralne (trzeciego stopnia) - podczas których uczniowie rozwiążą test wiedzy, a następnie dokonają publicznej obrony wcześniej przygotowanej prezentacji.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Fundacja została założona w 2000 r. przez pięć publicznych uczelni ekonomicznych (Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytety
Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu). Fundacja jest też organizatorem Olimpiady Przedsiębiorczości, od 2008 roku prowadzi dwa ogólnopolskie projekty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - Akademię Młodego Ekonomisty oraz Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.